O nás

The BLACK STUFF Irish Pub, Olomouc byl otevřen v červnu 2003. Interiér je inspirován irskými hospůdkami, které jsou proslulé svou útulnou, téměř až domáckou atmosférou. Objednejte si ‚pint of the Black Stuff’* a poseďte s přáteli u cihlového baru, relaxujte u krbu, nebo si můžete číst v útulné kožené sedačce. Celý koncept baru je navržen v tzv. old fashion style, kombinace starých dřevěných trámů (původní strop v přední části), pálených cihel a přírodního kamene. Postupem času jsme se začali zaměřovat na whisky a pro také najdete označení Whisky Bar v našem názvu.

Posaďte se a vychutnejte si některý z 10 točených pivních speciálů. 8 stálých speciálů Vám nabídneme v předním baru Guinness – Irsko, Magners (cider) – Irsko, Heineken Extra Cold – Holandsko, London Pride – Velká Británie, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe Bruin – Belgie, Paulaner – Německo. V zadním části ‚Becher’s Bar‘ Vám nabídneme další 2 čepované speciály z českých a moravských pivovarů, jejichž nabídku neustále obměňujeme.

Nebo raději preferujete whisky? Kolekce whisk(e)y v The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar nabízí v současné době 450 druhů, ale naše nabídka se neustále rozšiřuje. V nabídce najdete samozřejmě irské whiskey, ale hlavně široký výběr skotských single malts ze všech oblastí, druhů, stylů (cask strenght, single cask, independent bottlings), US whiskey (speciální Jack Daniel’s vitrína) a bourbony, ale také v současné době velice populární japonské whisky.

Nejste fanoušky piva ani whisk(e)y? Možná Vás můžeme oslovit naší nabídkou ostatních destilátů (fine spirits) z celého světa. V naší sbírce najdete více než 90 druhů rumu od více než 70 producentů, pečlivě sestavený výběr cognaců, který najdete ve velkém humidoru u baru,  100% agave tequily, prémiové giny a široký výběr vodek.

Pokud budete mít čas, rádi Vám představíme naše unikátní lahve. Ve speciální vitríně v přední části baru můžete vidět sběratelské lahve jako například Havana Club Máximo, Godet Rennaisance (s podpisem pana Jean Edouarda Godeta), Metaxa AEN, Louis XIV by Rémy Martin, Glenfarclas 1979, GlenDronach 33 y.o., Tequila Sellecion Suprema a další unikáty, které jsou v naší nabídce. V zadní části baru najdete private whisky collection, obsahující asi 500 (neprodejných) láhví dovezených ze Skotska, z whisky festivalů, nebo přímo z palíren.

The BLACK STUFF Irish Pub je moderní bar s irskými kořeny a odkazem na anglosaský svět, nicméně se jedná o kosmopolitní místo plné života a trendů. V barovém světě to znamená fenomén cocktails & mixologie. Naši talentovaní barmani Michal Balzer a Marek Vybíral se pravidelně účastní barmanských soutěží, kde sbírají zkušenosti, které potom přenášejí do praxe. Nabídneme Vám klasické drinky, módní fancy koktejly, twisty a také naše signature drinky.

Olomouc, Morava, víno. I když jste v Irish Pubu, tak jste pořád v Olomouci! A víno je na Moravě skvělé. Naše ‚house‘ rozlévané víno je z Pálavy a jedná se o private wine edition z vinařství Reisten, speciálně lahvované pro The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar. Pečlivě jsme pro Vás vybrali vína od 14 moravských vinařů, pro vinné znalce hlavně široký vyběr vín přívlastkových. Nechybí ani výběr vín světových (Francie, Itálie, Španělsko, Chile, JAR, Austrálie) a champagne & sektů.

Pro návštěvníky je k dispizici ojedinělá barová knihovna s odbornými publikacemi o světě destilátů. Další aktivitou jsou pravidelné měsiční programy s akcemi (degustace, theme nights, brands promotion). Wi-Fi zdarma, letní zahrádka ve foyer domu ze 16. století, nekuřácká část, spotovní přenosy…. to vše směřuje k jednomu našemu cíli – 100% spokojenost zákazníka.

* Black Stuff – černá hmota, věc. Přezdívka pro irské pivo Guinness.   Pinta – 0,56l, jednotka objemu používaná v anglosaském světě.

 

S přáním brzkého shledání, BlackStuff Team
SLÁINTE

 

Loga ke stažení

Barevná varianta (pdf)

Černobílá varianta (pdf)

Black Stuff Brew logo (png)

Ardbeg Embassy (pdf)

 

Facebook Instagram Twitter Foursquare 3D prohlídka Youtube Youtube Vimeo TripAdvisor Google