O nás

The BLACK STUFF Irish Pub, Olomouc byl otevřen v červnu 2003. Interiér je inspirován irskými hospůdkami, které jsou proslulé svou útulnou, téměř až domáckou atmosférou. Objednejte si ‚pint of the Black Stuff’* a poseďte s přáteli u cihlového baru, relaxujte u krbu, nebo si můžete číst v útulné kožené sedačce. Celý koncept baru je navržen v tzv. old fashioned style, kombinace starých dřevěných trámů (původní strop v přední části), pálených cihel a přírodního kamene. Postupem času jsme se začali zaměřovat na whisky a pro také najdete označení Whisky Bar v našem názvu.

Posaďte se a vychutnejte si některý z 10 točených pivních speciálů. ‚Beer Specials Bar‘, který se nachází v zadní části podniku, nabízí 8 stálých speciálů (Guinness – Irsko, Magners (cider) – Irsko, London Pride – Velká Británie, Leffe, Hoegaarden, Stella Artois – Belgie, Heineken Extra Cold – Holandsko, Paulaner – Německo) + 2 čepované speciály z českých a moravských pivovarů, jejichž nabídku neustále obměňujeme. Nabízíme také široký výběr lahvových pivních specialit (Vintage, Bottle Conditioned atd) vhodných i jako dárek.

Nebo raději preferujete whisky? Kolekce whisk(e)y v The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar čítá přes neuvěřitelných 1400 láhví, z toho 700 prodejních. V nabídce nesmí chybět irské whiskey, ale hlavně široký výběr skotských single malts ze všech oblastí, druhů, stylů (cask strenght, single cask, independent bottlings), US whiskey a bourbony, ale také v současné době velice populární japonské whisky. Bar manager a majitel baru, whisky ambassador Zdenek Kortiš, cestuje po palírnách a festivalech a snaží se nabídku neustále rošiřovat. V baru může také ochutnat speciální whisky ze soukromého sudu a naší vlastní etiketou – Gold Cock Black Stuff Private Cask 1992, tato láhev získala skvělých 95,5 bodů ve Whisky Bible 2017. 

Nejste fanoušky piva ani whisk(e)y? Možná Vás můžeme oslovit naší nabídkou ostatních destilátů (fine spirits) z celého světa. V naší nabídce najdete více než 90 druhů rumu od více než 70 producentů, pečlivě sestavený výběr cognaců, široký výběr ginů a také 100% agave tequily.

Pokud budete mít čas, rádi Vám představíme naše unikátní lahve. Ve speciální vitríně v přední části baru můžete vidět sběratelské lahve jako například Chivas Regal The Icon, The John Walker (333 lahví na světě) Havana Club Máximo, Godet Rennaisance (s podpisem pana Jean Edouarda Godeta), Metaxa AEN, Louis XIV by Rémy Martin, Tequila Sellecion Suprema a další unikáty, které jsou v naší nabídce. V zadní části baru najdete private whisky collection, obsahující (neprodejné) láhve dovezené ze Skotska, z whisky festivalů, nebo přímo z palíren.

The BLACK STUFF Olomouc je moderní bar s irskými kořeny a odkazem na anglosaský svět, nicméně se jedná o kosmopolitní místo plné života a trendů. V barovém světě to znamená fenomén cocktails & mixologie. Naši talentovaní barmani Marek Vybíral, Jan Podhorný a Roman Jášek se pravidelně účastní barmanských soutěží (Marek, český vítěz Beefeater MIXLDN 2016), kde sbírají zkušenosti, které potom přenášejí do praxe. Nabídneme Vám klasické drinky, módní fancy koktejly, twisty a také naše signature drinky.

Olomouc, Morava, víno. I když jste v Irish Pubu, tak jste pořád v Olomouci! A víno je na Moravě skvělé. Naše ‚house‘ rozlévané víno je z Pálavy a jedná se o private wine edition z vinařství Reisten, speciálně lahvované pro The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar. Pečlivě jsme pro Vás vybrali vína od 14 moravských vinařů, pro vinné znalce hlavně široký vyběr vín přívlastkových. Nechybí ani výběr vín světových (Francie, Itálie, Španělsko, Chile, JAR, Austrálie) a champagne & sektů.

Pro návštěvníky je k dispizici ojedinělá barová knihovna s odbornými publikacemi o světě destilátů. Další aktivitou jsou pravidelné měsiční programy s akcemi (degustace, theme nights, brands promotion). Wi-Fi zdarma, letní zahrádka ve foyer domu ze 16. století, sportovní přenosy…. to vše směřuje k jednomu našemu cíli – 100% spokojenost zákazníka.
Náš bar vyhrál Czech Bar Awards a byl zařazen mezi 30 nejlepších whisky barů na světě. 

* Black Stuff – černá hmota, věc. Přezdívka pro irské pivo Guinness.   Pinta – 0,56l, jednotka objemu používaná v anglosaském světě.

 

S přáním brzkého shledání, BlackStuff Team
SLÁINTE

 

Loga ke stažení

Barevná varianta (pdf)

Černobílá varianta (pdf)

Black Stuff Brew logo (png)

Ardbeg Embassy (pdf)

 

Facebook Instagram Twitter Foursquare 3D prohlídka Youtube Youtube Vimeo TripAdvisor Google